Par Mums

SIA „Zemgales EKO” ir Jelgavas valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība. SIA „Zemgales EKO” kā Jelgavas un Bauskas pašvaldību kopīga aģentūra tika izveidota 2004.gada 6.jūlijā. Galvenais Aģentūras dibināšanas mērķis – atkritumu apsaimniekošanas organizēšana Zemgales reģionā, tai skaitā, projekta „Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošana Latvijā” projekta īstenošana.

Projekta īstenošana uzsākta 2006.gadā. 80% no attiecināmajām izmaksām sedza ES Kohēzijas fonds. SIA „Zemgales EKO” ir aģentūras tiesību, saistību un mantas pārņēmēja.

Jelgavas un Bauskas pašvaldību kopīga aģentūra „Zemgales EKO” izveidota 2004.gada 6.jūlijā.

Galvenais Aģentūras dibināšanas mērķis – atkritumu apsaimniekošanas organizēšana Zemgales reģionā, tai skaitā, projekta „Zemgales reģiona sadzīves atkritumu apsaimniekošana Latvijā” projekta īstenošana.

Šobrīd SIA „Zemgales EKO” apsaimnieko:

  • dalīto atkritumu vākšanas laukumus: Ganību ielā 84, Paula Lejiņa ielā 6 un Salnas ielā 20, Jelgavā;
  • sabiedriskās, stacionārās tualetes: Akadēmijas ielā 1, Uzvaras ielā 1, Pārmiju ielā 2, Pulkveža O. Kalpaka ielā 2, Pasta ielā 24b, Pasta salā, Raiņa parkā un Uzvaras parkā.

SIA “Zemgales EKO” nodrošina arī nelegālo izgāztuvju likvidēšanu Jelgavas pilsētas teritorijā, kā arī aizvadītājos gados pilsētā organizē Lielo talku un realizē izglītojošus pasākumus iedzīvotājiem.

Sākot ar 2019. gada 3. jūliju SIA “Zemgales EKO” pilda arī Dzīvnieku aizsardzības likuma 8. panta trešajā daļā un 39.pantā noteikto pašvaldības funkcijas izpildi dzīvnieku labturības jomā – organizēt Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā:

– klaiņojošo vai bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušo dzīvnieku izķeršanu un, ja nepieciešams, eitanāziju, kā arī savvaļas dzīvnieku līķu savākšanu un iznīcināšanu;

 – pirmās neatliekamās veterinārmedicīniskās palīdzības sniegšanu atrastajiem bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušajiem dzīvniekiem.

SIA “Zemgales EKO” veic arī klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu un, ja nepieciešams, dzīvnieku līķu savākšanu un iznīcināšanu privātās teritorijās, par ko tiek iekasēta maksa saskaņā ar uzņēmuma noteikto cenrādi.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content