Svinīgā ceremonijā atklāts pulkstenis.

Pie SIA Zemgales EKO ēkas vakar svinīgi tika atklāts pulkstenis , kas turpmāk informēsjelgavniekus arī par vietām, kur pilsētā var šķirot atkritumus.

zemgales eko pulkstenis

Projekts tika realizēts, sadarbojoties SIA «Zemgales Eko», AS «Latvijas zaļais punkts» un Jelgavas Domei. Tā mērķis –atgādināt Jelgavniekiem pa iespēju šķirot atkritumus. Jelgava ir pirmā pilsēta, kur izvietots šāda veida objekts. Kā ceremonijā teica Zaļā punkta valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, «Zemgales eko» pēdējo divu gadu aktīvā darbība vainagojusies panākumiem – ir jūtama pasākumu realizācija Jelgavas vidē – tā ar katru gadu kļūst sakoptāka, un cilvēki aizvien vairāk piedomā pie tā, lai dabu saglabātu. «Zemgales eko» valdes locekle Zane Ķince gan teic, ka visus cilvēkus nekad nevarēs «pāraudzināt», taču viņas uzdevums ir censties to darīt.

Projekta mākslinieks ir Agnis Červinskis, kas pēc projekta apstiprināšanas pulksteni izveidojis mēneša laikā. Pagaidām tas darbojas testa režīmā, tāpēc mākslinieks pieļauj iespēju, ka kaut kas var nebūt tā, taču pie tā tiks strādāts. Pulksteņa mehānisms tiek regulēts ar satelīta palīdzību. Laika pāreju no ziemas un vasaras laiku (un otrādi) pulkstenis regulē automātiski. Naktī pulkstenis ir izgaismots, tā papildinot naksnīgo Jelgavas pilsētvidi, tajā pilnībā iekļaujoties.

Uz pulksteņa atrodama informācija, kur jelgavnieki bez maksas var nodot sašķirotus sadzīves atkritumus. Tas iespējams punktos Paula Lejiņa ielā 6, Ganību ielā 84 un Salnas ielā 20.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content