Realizēta sadzīves atkritumu apglabāšanas poligona „Brakšķi” rekultivācija

Projekta “Sadzīves atkritumu apglabāšanas poligona “Brakšķi” (1.kārtas) rekultivācija” mērķis, ievērojot starptautiskos, ES un Latvijas Republikas noteiktos vides aizsardzības normatīvus, nodrošinot atkritumu apsaimniekošanas valsts plāna izpildi 2008. – 2013. gadam un 2013. – 2020. gadam, rekultivēt atkritumu apglabāšanas poligonu, samazinot atkritumu apglabāšanas poligona negatīvo ietekmi uz cilvēka veselību un vidi (augsni, pazemes un virszemes ūdeņiem un gaisu). Projektu realizējusi SIA “Zemgales EKO” sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fonda administrāciju.

Septiņu mēnešu laikā, kopš šā gada 1. aprīļa sadzīves atkritumu poligonā „Brašķi” tika izveidots atkritumu apglabāšanas poligons „Brakšķi” 175 000 m3 platībā, kas ir līdz 18,53 metriem augsts, bet apglabāto atkritumu blīvums sasniedz 1547.48 kg/m3. Darbu ietvaros tika veikta atkritumu līdzināšana, vaļņa izveide, vienlaicīgi nodrošinot drenāžas izbūvi un pretinfiltrācijas slāņa ieklāšanu; notekkanalizācijas izveide; kā arī mitrināšanas un gāzes sistēmas izbūve. Veikta arī rekultivētā poligona pārklāšana ar auglīgu grunti un apzaļumošana 6800 m2 platībā.

„Īstenotās rekultivācijas mērķis ir samazināt negatīvo ietekmi uz vidi, ko rada atkritumi, kas apglabāti poligonā „Brakšķi” Līvbērzes pagastā, tādējādi novēršot
Arī tuvumā dzīvojošo iedzīvotāju saslimšanas draudus. Pārsedzot poligonu kalnu, esam praktiski izslēguši nokrišņu iespēju nonākt atkritumu slānī un līdz ar
to izslēdzot infiltrāta ietekmi uz gruntsūdeņu un virszemes ūdeņu
kvalitāti. Turklāt rekultivācijas projekta realizācijas noslēguma fāzē esam sakopuši un apzaļumota rekultivētā poligona teritoriju, iegūstot sakoptu ainavu,” uzsvēra Aleksejs Jankovskis, SIA „Zemgale EKO” valdes loceklis.

Projekta realizācijai SIA „Zemgales EKO” saņēma valsts budžeta apakšprogrammas „Vides aizsardzības projekti” finansējumu 156 263.17 tūkstošu eiro apmērā, bet pašu ieguldījums veido 120 130 eiro. Projekta realizācijas kopējās izmaksas ir 276 393.17 eiro.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content