Mazās elektrotehnikas un bateriju nodošana

64% iedzīvotāju mājās glabā nolietotas mazās elektroiekārtas – tagad tās iespējams nodot Rimi veikalos

Puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā šķiro atkritumus, lielākoties baterijas, akumulatorus, papīru, kartonu un stiklu. Lai gan katrs otrais aptaujātais pievērš uzmanību arī elektroierīču nodošanai, 64% Latvijas iedzīvotāju mājās glabā nolietotās mazās elektroiekārtas – mobilos telefonus, matu fēnus, tējkannas un gludekļus, liecina AS Latvijas Zaļais punkts un Rimi veiktā aptauja. Tāpēc, sākot ar šo nedēļu, 30 Rimi veikalos visā Latvijā būs iespējams nodot nevajadzīgo un veco elektrotehniku.

“Priecē, ka sabiedrībai arvien vairāk rūp vides saudzēšana un kārtības uzturēšana sev apkārt, un viņi šķiro atkritumus arvien aktīvāk. Svarīgi veidot cilvēku izpratni par to, ka atkritumu kā tādu faktiski nav, ir tikai jaunas izejvielas un materiāli, no kā ražot jaunas preces un produktus. Mēs vienmēr cenšamies atvieglot un veicināt atkritumu šķirošanas paradumus, tāpēc sadarbībā ar Rimi no šīs nedēļas Rimi hipermārketos visā Latvijā esam izvietojuši speciālus konteinerus. Tajos ikviens, dodoties veikt ikdienas pirkumus, varēs izmest nevajadzīgās mazās elektroierīces un izlietotās baterijas, nododot tās otrreizējai pārstrādei,” stāsta Kaspars Zakulis, AS Latvijas Zaļais punkts direktors.

Specializētajos zaļajos konteineros ikviens var atstāt sev nevajadzīgās elektroierīces un izlietotās baterijas, lai tālāk elektrotehnika tiktu utilizēta dabai un cilvēkiem draudzīgā veidā. Šie konteineri tiks regulāri iztukšoti un to saturs tiks nodots otrreizējai pārstrādei. Ja elektrotehnika netiek nodota otrreizējai pārstrādei, nokļūstot apkārtējā vidē, tā rada toksisku piesārņojumu. Elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c. Veiktā aptauja arī atklāj, ka vien 10% Latvijas iedzīvotāju neizmantotās un vecās elektroierīces vienkārši izmet sadzīves atkritumu konteinerā, kaitējot apkārtējai videi.

Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja stāsta: “Pēc aptaujas datiem secinām, ka mūsu klienti ir labi informēti par atkritumu šķirošanu, un vairāk nekā puse cilvēku zina, kur var nodot nolietoto un nederīgo mazo elektrotehniku. Lai gan aktīvi ikdienā atkritumus šķiro tikai puse iedzīvotāju, pozitīvi, ka 85% to vēlētos darīt vēl vairāk. Tāpēc, lai sniegtu cilvēkiem iespēju rūpēties par apkārtni, atbrīvot savu mājokli no nevajadzīgām lietām, vienlaikus veidojot pozitīvu ieradumu, aicinām nodot nolietotās elektroiekārtas un baterijas Rimi hipermārketos. Tā ir pavisam ērta iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo. Galvenais atcerēties sakrātās baterijas un nolietotās elektroiekārtas paņemt līdzi uz veikalu, kad dodies iepirkties un neaizmirst tās izmest pirms vai pēc iepirkšanās beigām!”

Rimi hipermārketi, kuros izvietoti speciāli konteineri mazās elektrotehnikas un bateriju nodošanai:

Rīgā:

TC Alfa – Brīvības gatve 372, Rīga

TC Azur Rencēnu iela 1, Rīga

TC Biķernieku – Biķernieku iela 160, Rīga

TC Damme – Kurzemes prospekts 1a, Rīga

TC Gramzdas – Imantas 15.līnija 7, Rīga

TC Mīlgrāvja – Mīlgrāvja iela 6, Rīga

TC Mols – Krasta iela 46, Rīga

TC Olympia – Āzenes iela 5, Rīga

TC P. Brieža – P.Brieža iela 33a, Rīga

TC Spice – Lielirbes iela 29, Rīga

TC Stirnu – Stirnu iela 26, Rīga

TC Valdemāra – Kr.Valdemāra iela 112

TC Zoom – Maskavas iela 400, Rīga

TC Mārupe – Daugavas ielā 31

TC Deglava – Augusta Deglava 110

Citur Latvijā:

Rimi Tukumā – Pasta iela 14, Tukums

Rimi Bauskā – Pionieru iela 2, Bauska

Rimi Jelgavā – Rīgas iela 48, Jelgava

Rimi TC Rietumu centrs (Liepāja)- Jaunā Ostmala 3/5, Liepāja

Rimi Ogrē – Rīgas iela 33, Ogre

Rimi Salaspilī – Skolas iela 4e, Salaspils

Rimi TC Tobago (Ventspilī) – Lielais prospekts 3/5, Ventspils

Rimi TC Vivo (Jelgavā) – Katoļu iela 18, Jelgava

Rimi Jēkabpilī – Vienības iela 7, Jēkabpils

Rimi Rēzeknē – Atbrīvošanas aleja 138,Rēzekne

Rimi Dobelē – Brīvības iela 30, Dobele

Papildu informācija: www.zalais.lv

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content