Mācību klasē var uzzināt, kā šķirot atkritumus

„Zemgales EKO” ir izveidojusi mācību klasi, kurā uzzināt, kā pareizi šķirot atkritumus un kā no atkritumiem iegūt ikdienā atkal izmantojamas lietas!

„Zemgales EKO” ir izveidojusi mācību klasi, kurā interesenti var uzzināt, kā pareizi šķirot atkritumus un kā no atkritumiem iegūt ikdienā atkal izmantojamas lietas. Tiesa, pagaidām īpašā videofilmā atspoguļota Francijas pieredze šajā jomā, bet SIA «Zemgales Eko» pieļauj, ka jau nākamgad varētu tapt izglītojoša filmiņa par to, kā atkritumu pārstrādes process organizēts Jelgavā.

Ideja par īpašu «zaļo» mācību klasi Jelgavā bijusi jau iepriekš, bet tās realizēšana sākta pēc pieredzes apmaiņas brauciena uz Jelgavas sadraudzības pilsētu Francijā Ruelmalmezoni. Šīs vizītes laikā tika gūts padziļināts ieskats atkritumu pārstrādes uzņēmumos Ruelmalmezonē un citās Parīzes apkārtnē esošajās pilsētās, aizgūstot virkni interesantu ideju, ko varam ieviest arī mūsu pilsētā. Viena no tām – īpašas mācību klases izveide un filmiņa, kurā vienkāršā un atraktīvā veidā atainots atkritumu pārstrādes ceļš – sākot no atkritumu radīšanas līdz pat to pārstrādei un otrreizējai izmantošanai.

Sadarbībā ar Valmieras teātra aktieriem filmiņa ierunāta latviešu valodā, un nu arī Zemgales reģiona iedzīvotājiem ir iespēja papildināt savas zināšanas par atkritumu šķirošanu, pārstrādi un tā nozīmīgumu mūsu ikdienā.

Klasē iekārtotas 30 vietas, un tas nozīmē, ka ir iespējams uzņemt arī lielākas interesentu grupas. Galvenokārt šī mācību klase paredzēta skolas vecuma bērniem. Klasē pieejami arī dažādi izglītojošie materiāli par atkritumu šķirošanu, tostarp informatīvi plakāti, kuros atspoguļots sašķiroto atkritumu – stikla, makulatūras un plastmasas – ceļš uz «otro dzīvi». Tāpat pieejami atkritumu pārstrādes procesā tapušo izejmateriālu paraugi. Šis noteikti ir labs veids, kā papildināt dabas mācības stundas skolā vai projektu nedēļas, turklāt, ja skolotāji būs ieinteresēti, labprāt papildus nodarbībai mācību klasē organizēsim ekskursiju uz atkritumu šķirošanas līniju Ganību ielā un atkritumu poligonu „Brakšķi”. Pieteikties šīm izglītojošām nodarbībām iespējams, vēršoties SIA «Zemgales Eko» Uzvaras ielā 8, pa tālruni 63023518 vai e-pastu zane.kince@eko.jelgava.lv.

Jāpiebilst, ka jau līdz šim veiksmīga sadarbība mācību materiālu izstrādē «Zemgales Eko» izvērtusies ar «Latvijas zaļo punktu», un nākamā kopīgā apņemšanās ir izveidot filmiņu par atkritumu «dzīvi» Jelgavā.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content