Lapu savākšana 2021

Lapas nelielos apjomos bez maksas var nodot dalīto atkritumu vākšanas laukumos.

lapu savākšana

Ik rudeni privātmāju iedzīvotājiem aktualizējas jautājums, ko darīt ar savāktajām koku lapām. Jelgavas Pašvaldības policijā uzsver: pilsētā lapas dedzināt un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp atkritumu konteineros, ir aizliegts. Taču jelgavnieki – pilsētas iedzīvotāji, lapas nelielā daudzumā – līdz pieciem 100 litru ietilpības maisiem dienā no viena transportlīdzekļa – darba dienās bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumiem. Brīvdienās ir pieņemts lēmums šo daudzumu neierobežot.

DAV laukumi pilsētā atrodas Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6 un domāti tikai Jelgavas pilsētas iedzīvotajiem, tāpēc pirms iebraukšanas laukumā būs jāuzrada transportlīdzekļa reģistrācijas pase, kurā atspoguļota transportlīdzekļa īpašnieka vai turētajā deklarētā adrese. Vēlamies vēlreiz atgādināt ka, laukumi tiek domāti tikai Jelgavas pilsētas iedzīvotajiem, juridiskajām personām (firmām) ir pašiem par saviem līdzekļiem jāorganizē lapu nodošanu poligonā “Brakšķi”  vai SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”. DAV laukumā no juridiskajām personām lapas netiks pieņemtas.  

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi ” var pieteikt lielmaisus, kura ietilpība ir līdz 1000 kilogramiem, vai konteineru ar ietilpību līdz septiņiem kubikmetriem. Uzņēmumā skaidro, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza bioloģiski noārdāmos atkritumus, taču kategoriski aizliegts tajos ievietot sadzīves un būvniecības atkritumus, iepakojuma – plastmasas, stikla, kartona – atkritumus un citus līdzīgus atkritumus. Plašāka informācija par pakalpojumiem un to izmaksām pieejama uzņēmuma mājaslapā www.komunalie.lv vai pa tālruni 63026010, 28626261.

“Lai atvieglotu DAV laukuma darbu no 16. oktobrī līdz 31 oktobrim atkritumu poligonā “Brakšķi” būs novietots speciālais konteineris kur tikai Jelgavas pilsētas iedzīvotāji  bez maksas varēs nodod savāktās koku lapas ar tādiem pašiem noteikumiem ka DAV laukumos” uzsver SIA “Zemgales EKO” vadītājs Aleksejs Jankovskis.

Jāpiebilst, ka koku lapas tiek klasificētas kā bioloģiskie atkritumi, kas pielīdzināmi sadzīves atkritumiem, līdz ar to tās ir aizliegts dedzināt, ierakt zemē un novietot tām neparedzētās vietās, tostarp pie atkritumu konteineriem, uz ielām, skvēros, parkos, mežos. Saskaņā ar Jelgavas valstspilsētas saistošajiem noteikumiem ielu saslaukas, smiltis un bioloģiski noārdāmos dārzu un parku atkritumus, tai skaitā koku lapas, zarus un nopļauto zāli, bez saskaņošanas ar atkritumu apsaimniekotāju aizliegts bērt arī sadzīves atkritumu konteineros. Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Līga Pētersone informē, ka par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 70 līdz 1000 eiro, juridiskai personai no 250 līdz 2800 eiro.

Jāpiebilst, ka saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem īpašuma saimniekam jārūpējas ne tikai par sava īpašuma sakopšanu, bet arī jānodrošina piegulošās teritorijas sakopšana, tostarp koku lapu savākšana. Par noteikumu neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskām personām līdz 500 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1500 eiro.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content