Dalīto atkritumu vākšanas laukumos var nodot arī apavus

No 1. oktobra visos SIA “Zemgales Eko” dalīto atkritumu vākšanas (DAV) laukumos iedzīvotāji bez maksas var nodot arī lietotus apavus.

atkritumu uzrnas

Apavi tiek pieņemti bez maksas, taču tiem jāatbilst noteiktām prasībām.

Kā skaidro SIA “Zemgales Eko” valdes loceklis Aleksejs Jankovskis, apavus var nodot DAV laukumos Salnas ielā 20, Paula

Lejiņa ielā 6 un atkritumu šķirošanas kompleksā Ganību ielā 84: “Visos laukumos izvietoti īpaši konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas var atstāt apavus. Visi apavi tiks savākti, sašķiroti un atkarībā no nolietojuma novirzīti vai nu pārstrādei, vai otrreizējai lietošanai, piemēram, labdarībai. Šis ir sākums jaunām atkritumu pārstrādes iespējām Jelgavā – nākamā gada laikā plānojam ieviest arī konteinerus apģērba šķirošanai.”

Šādu iespēju “Zemgales Eko” piedāvā kopā ar sadarbības partneriem “Eco Baltia vide” un “Startex Baltic”, kas tādu pakalpojumu nodrošina iedzīvotājiem arī citviet Latvijā. Taču uzņēmums, kas no DAV laukumiem savāks lietotos apavus, ir noteicis prasības, kādi apavi tiek pieņemti otrreizējai izmantošanai. Proti, iedzīvotāji var nodot gan tekstila, gan ādas apavus, sieviešu, vīriešu vai bērnu kurpes, taču tās nedrīkst būt netīras, mitras un cauras. Netiks pieņemti slēpošanas zābaki, slidas un mājas čības, kā arī kopā ar apaviem netiks pieņemts apģērbs, šķidrumi, ēdiena paliekas un citi sadzīves atkritumi. Apaviem jābūt pa pāriem, un to atbilstība prasībām nodošanas laikā tiks novērtēta.

“DAV laukumos paplašinot bez maksas nododamo atkritumu klāstu, jelgavniekiem ir iespēja samazināt izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu,” uzsver A.Jankovskis.

DAV laukumos P.Lejiņa un Salnas ielā sašķirotus atkritumus pieņem no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 19, pirmdienās tie ir slēgti. Savukārt DAV laukums Ganību ielā atvērts pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 17 un sestdienās no pulksten 9 līdz 14, bet svētdienās laukums ir slēgts.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content