Aicina nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

Elektrotehnikas nodošanas akcija

mācies šķirot

Aicina nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas!

Latvijas Zaļais punkts un vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar SIA “Zemgales Eko” aicina Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada iedzīvotājus piedalīties nolietotās un vairs nevajadzīgās elektrotehnikas šķirošanas akcijā, kas no šā gada 1. līdz 31.maijam notiks trīs SIA “Zemgales EKO” atkritumu šķirošanas laukumos. Visi, kuri akcijas laikā uz kādu no laukumiem nogādās savu nokalpojušo tehniku, piedalīsies izlozē par noderīgām balvām.

Elektrotehnikas šķirošanas akcija Jelgavā notiks šķirošanas laukumos:

  • Ganību ielā 84, Jelgavā,
  • P. Lejiņa ielā 6, Jelgavā,
  • Salnas ielā 20, Jelgavā.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Piedaloties elektrotehnikas šķirošanas akcijā, ikviens dalībnieks tiks reģistrēts izlozei un varēs pretendēt uz patīkamām un noderīgām balvām. Balvu izloze notiks jūnijā, par ko plašāka informācija būs pieejama www.zalais.lv sadaļā “Jaunumi”.

Pēc akcijas norises visa sašķirotā tehnika tiks novirzīta otrreizējai pārstrādei. Lai to nodrošinātu, elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati u.tml. 

Informējam, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.

Atgādinām, ka, ņemot vērā Latvijā spēkā esošos Covid-19 dēļ noteiktos piesardzības pasākumus, ierodoties šķirošanas laukumā, aicinām ievērot fizisko distancēšanos un ierobežojumus attiecībā uz pulcēšanos. Tāpat pēc laukuma apmeklējuma aicinām rūpīgi nomazgāt rokas vai veikt to dezinfekciju.

Elektronikas šķirošanas akciju organizē Latvijas Zaļais punkts un SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar partneriem. Vairāk informācijas par akcijas norisi būs pieejama arī Latvijas Zaļā punkta mājas lapā www.zalais.lv.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content