12. un 13. novembrī Jelgavas iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas

AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R’’ un SIA “Zemgales EKO” vides akcijas “Dod riepām otru dzīvi” laikā aicina Jelgavas pilsētas iedzīvotājus

12. un 13. novembrī Jelgavas iedzīvotājiem būs iespēja bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas

AS “AJ Power Recycling” sadarbībā ar SIA “3R’’ un SIA “Zemgales EKO” vides akcijas “Dod riepām otru dzīvi” laikā aicina Jelgavas pilsētas iedzīvotājus SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa ielā 6, Jelgavā  bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Visa veida riepas kā atkritums ir kaitīgas videi, un tās tiek pieskaitītas pie videi kaitīgajiem atkritumiem. Riepas dabiskajā vidē sadalās vairāk nekā 100 gadus, un visu šo laiku dabā var izdalīties dažādas kaitīgas vielas. Turklāt par nolietotu riepu izmešanu dabā var tikt piemērots naudas sods. Tādēļ ir būtiski, lai tās tiek nodotas pārstrādei.

 Pēc AS “AJ Power Recycling” datiem, katru gadu Latvijas tirgū tiek importēti aptuveni 36 tūkstoši tonnu jaunu un mazlietotu riepu. No iepriekš ievestā riepu apjoma tirgū tiek novietoti (realizēti vai izmantoti savas saimnieciskās darbības nodrošināšanai) vidēji ap 16 tūkstošiem tonnu. Pēc spēkā esošajiem noteikumiem kopš 01.07.2021. vismaz 80% no Latvijas tirgū novietotā riepu apjomā būtu jāsavāc un jāpārstrādā, bet ne vienmēr tā notiek. Svarīgs ir jautājums ne vien par grāvī un mežā izmestajām riepām, bet arī par vēsturiskajiem riepu uzkrājumiem, kas gadiem nav nodoti pārstrādei un ilgtermiņā nodara kaitējumu videi. Šobrīd Latvijā tiek meklēti reāli risinājumi, lai šo uzkrājumu mazinātu. Turklāt, ja mazināsies nelegāli ievesto riepu apjoms, tad pārstrādes process noritēs daudz ātrāk.

SIA “Zemgales EKO” un AS “AJ Power Recycling” organizē vides draudzīgo akciju “Dod riepām otru dzīvi”. 12. un 13. novembrī SIA “Zemgales EKO” dalīto atkritumu vākšanas laukumā Paula Lejiņa iela 6, bez maksas, no vienas vieglās automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (4 vieglo automašīnu riepas). Iebraucot laukumā būs nepieciešams uzrādīt automobiļa tehnisko pasi, jo nolietotās automašīnu riepas tiks pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kas reģistrēti Jelgavas pilsētā un no automašīnas kura tanī laikā tieši atrodas dalītā laukumā.

Rūpējoties par iedzīvotāju drošību, laukumā tiks organizēta bezkontakta riepu nodošana. Teritorijā vienlaicīgi būs atļauts iebraukt pa vienam transportlīdzeklim un iedzīvotāji lūgti ievērot vismaz divu metru distanci citam no cita.

 Jāpiebilst, ka Jelgavā četras riepas bez maksas varēs nodot tikai šajos datumos – 12. un 13.novembrī. Pārējā laikā dalīto atkritumu savākšanas laukumos tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, un maksa par vienas riepas nodošanu var būt no 1,90 eiro līdz 2,70 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā www.zemgaleseko.lv.

Sveicienāti, šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai www.zemgaleseko.lv. Lasīt vairāk.

Skip to content