Jelgavā noslēgusies Lielā talka

2018.05.18

Šogad Lielajā talkā Jelgavā piedalījušies 2200 dalībnieku, savācot vairāk nekā 5000 maisu atkritumu.

Visagrāk talkošanu uzsāka daudzas mūsu pilsētas organizācijas – uzņēmumi un biedrības, kuru lielākā daļa nolūkotos objektus sakopa pat vairākas dienas līdz talkas oficiālajai norises dienai.

 

Liels paldies ikvienam talciniekam. Ikvienam, kurš ziedoja savu brīvo laiku, lai mūsu pilsēta paliktu skaistāka. Mūsu kopīgais mērķis – sakoptāka Jelgava – ir sasniegts!

 

Īpaši vēlamies uzteikt dažādu Jelgavas apkaimju iedzīvotāju ikgadējās iniciatīvas teritoriju sakopšanai. Šogad sevišķi lielas pūles apkaimes sakopšanā ieguldīja Staļģenes un Bauskas ielu rajona iedzīvotāji, kā arī divas ģimenes, kuras sakopa teritoriju aiz LLU peldbaseina. Daudz talkotāju sakopa vairākus pilsētas vēsturiskos kapus, kuros guldītajiem vairs nav tuvinieku. Savukārt, Jelgavas tehnikuma audzēkņi bija sagatavojuši un par godu Lielajai talkai Jelgavas bērnudārzu un internātskolu apstādījumos izvietoja 15 jaunas putnu barotavas, rūpējoties par faunas daudzveidību pilsētvidē.

 

Vēlamies uzsvērt, ka Lielā talka vairs nav tikai gružu savākšana. Turpmāk vēlamies attīstīt apkaimju un atsevišķu teritoriju labiekārtošanu sadarbībā ar iedzīvotājiem un apsaimniekotājiem. Mums ir jāapzinās, ka sakārtota vide mūsu dzīvesvietās ir atkarīga arī no katra personīgās iesaistes gan to labiekārtojot, gan saglabājot kopīgām ērtībām un priekam.

 

“Liels paldies ikvienam talciniekam. Ikvienam, kurš ziedoja savu brīvo laiku, lai mūsu pilsēta paliktu skaistāka. Mūsu kopīgais mērķis – sakoptāka Jelgava – ir sasniegts!”, droši saka Aleksejs Jankovskis, SIA “Zemgales EKO” valdes loceklis.