Līdz 30.aprīlim bez maksas var nodot četras riepas

2019.04.16

SIA «Zemgales Eko» no 15. līdz 30. aprīlim rīko automašīnu riepu nodošanas akciju «Dod riepām otru dzīvi».

Ziņas attēls


Tās laikā iedzīvotāji jebkurā pilsētas dalīto atkritumu savākšanas laukumā vienu reizi bez maksas varēs nodot utilizēšanai četras vieglās automašīnas riepas.

«Pērn rīkojām šādu akciju pirmoreiz, un tā guva lielu atsaucību. Arī šogad piedāvāsim iespēju bez maksas nolietotās vieglās automašīnas riepas nodot jebkurā no trim pilsētas dalīto atkritumu savākšanas laukumiem – Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 vai Ganību ielā 84,» stāsta SIA «Zemgales Eko» valdes loceklis Aleksejs Jankovskis, papildinot, ka akcija tiek īstenota sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu «Latvijas Zaļais fonds», kas pieteicies pēc akcijas bez maksas savākt visas iedzīvotāju nodotās riepas. Uzņēmums parūpēsies, lai šie atkritumi tiktu pārstrādāti, un vēlāk no pārstrādātajām riepām taps bērnu un sporta laukumu segums un ceļa segums.

A.Jankovskis gan akcentē, ka akcijas laikā ar vienu automašīnu varēs atvest vienu riepu komplektu. Proti, iebraucot dalīto atkritumu savākšanas laukumā, tiks reģistrēts automašīnas numurs, tādējādi divreiz ar šo automašīnu aizvest riepas nevarēs. «Arī tad, ja vienā mašīnā atradīsies pieci cilvēki, nodot varēs tikai vienu vieglās automašīnas riepu komplektu jeb četras riepas,» tā viņš, skaidrojot, ka automašīnas numurs tiks reģistrēts kopējā sistēmā un par to būs informēti darbinieki visos trijos pilsētas dalīto atkritumu savākšanas laukumos.

Jāpiebilst, ka četru riepu nodošana bez maksas būs iespējama tikai akcijas gaitā – no 15. līdz 30. aprīlim. Pārējā laikā riepas laukumā tiek pieņemtas par standarta cenu – 1,90 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, par vienu riepu.

Dalīto atkritumu savākšanas laukumi akcijas laikā strādās pēc ierastā darba laika: Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6 – no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 19, savukārt Ganību ielā 84 – pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz ceturtdienai no pulksten 8 līdz 17, bet sestdienās no pulksten 9 līdz 14.

Akcijā šogad iesaistījušies arī vairāki autoservisi Latvijā – līdz 30. aprīlim, mainot riepas vai iegādājoties jaunas, veco riepu komplektu tie pieņems bez maksas. Jelgavā šādu iespēju piedāvās uzņēmums «Baltyre Latvia» Aviācijas ielā 8. Darbdienās tas atvērts no pulksten 8 līdz 18.


Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva
Avots: www.jelgavasvestnesis.lv